Namiestnictwo Harcerek

zjedź w dół

JEŻDŻĄCY TABOR/RYDWAN

Wystarczy parę żerdzi, kółko, niezbędne narzędzia i kilka par rąk do pracy, aby zastęp mógł pomknąć taborem (tudzież rydwanem) po leśnej drodze! Wyścigi taborów były jedną z konkurencji na Harcach Majowych 2016 w Inowłodzu. Wiele zastępów wykazało się kreatywnością przy konstruowaniu swoich pojazdów i dodało do nich pewne ulepszenia czy ozdoby. Artykuł przestawia podstawową instrukcję wykonania taboru.

Czytaj więcej...

Miecz świetlny

Prosta instrukcja, dzięki której szybko i skutecznie zbudujesz własny miecz świetlny! Niewielkim kosztem (10-15 zł) osiągniesz efekt nie z tej ziemi. Do wykorzystania na przykład podczas nocnych gier lub do urozmaicenia ekspresji. Instrukcję prezentuje Maria Minda, namiestniczka harcerek.

Ekspresja

Śmiejcie się ile tylko możecie, to dobrze robi...

8 Zasad o których każdy skaut (aktor) musi pamiętać:

1. Każdy ma w sobie ekspresje, którą wykorzystuje 24 godziny na dobę, nawet, gdy nie zdajemy sobie z tego sprawy. Wykorzystujemy ją w większym lub mniejszym stopniu. Najlepiej, kiedy ją wykorzystuje w większym. Ekspresja musi być: prosta, piękna i zrozumiała.

Czytaj więcej...

Odlewy gipsowe

Zastęp Wydra z 2. Drużyny Łomiankowskiej prezentuje odlewy gipsowe:

Chleb na zakwasie

Wystarczy mąka i woda. Mieszając je w szklanym słoiku z dziurkami w nakrętce (żeby dolatywało powietrze potrzebne do fermentacji) i odstawiając na kilka dni do sfermentowania uzyskujemy zakwas, który sprawia, że chleb ma bardziej wilgotny miąższ i specyficzny kwaśny posmak. Przechowuje się go w lodówce i wyjmuje kilkanaście godzin przed zrobieniem chleba.

więcej w pliku poniżej:

Załączniki:
Pobierz plik (chleb-na-zakwasie.pdf)chleb-na-zakwasie.pdf
Back to Top