Namiestnictwo Harcerek

zjedź w dół

Shamrog 2018

Pod koniec sierpnia we francuskim Boran sur Oise, gdzie mieszkał ojciec Jakub Sevin, odbył się Shamrog - skautmistrzowski kurs szkoleniowy III. stopnia dla zielonej gałęzi. Uczestniczyły w nim przewodniczki z Francji, Belgi, Szwajcarii, Niemiec, Hiszpanii, USA, a także Polski: Sylwia Kot, Anna Bochdan i Bogna Nuszkiewicz.

 

 

 

 

Był to czas pełen pięknych wrażeń, nauki, pogłębiania wiedzy pedagogicznej i metodycznej, poznawania francuskiej kultury i sposobu obozowania, a także zawierania międzynarodowych przyjaźni. Podczas konferencji poruszane były m.in. tematy kobiecości, miejsca kobiety w świecie, wymiarów Boga, organizacji czasu czy roli zielonej chusty. Z racji lokalizacji Shamroga, uczestniczki miały okazję poznać bliżej życiorys o. Sevin oraz zwiedzić związane z nim miejsca. Każdego dnia odbywały się również Msze Święte oraz wieczorne ogniska.

Dziewczyny wróciły do Polski z bagażem nowych doświadczeń i wiedzy, które będą starały się jak najlepiej wykorzystać, służąc harcerkom i zielonej gałęzi w Polsce.

 

Bogna Nuszkiewicz wędr.

Back to Top