Namiestnictwo Harcerek

zjedź w dół

Jesienna Rzekotka w Skarżysku Kamiennej

Skarżysko Kamienna

3 - 5.11.2017

 

W piątek zjechałyśmy się do szkoły w Skarżysku.

 

 

 

Sobotę zaczęłyśmy od jutrzni i pożywnego śniadania w zastępach. Omówiłyśmy cele na najbliższy czas oraz służby poszczególnych osób z ekipy namiestnictwa harcerek. Potem uczestniczyłyśmy w Eucharystii w Kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej. Następnie zaczął się gorący temat – Wielkie Harce Majowe 2018. Szefowa WHM Kasia Stradowska HR omówiła postęp prac, również każda z szefowych ekip mogła przedstawić co się u niej dzieje. Zjadłyśmy obiad i zanim ruszyłyśmy w podróż poświęciłyśmy jeszcze chwilę książeczce dla zastępowych. Pojechałyśmy do Duraczowa, gdzie obejrzałyśmy miejsce i zawierzyłyśmy Harce Niepokalanej w leśnej kapliczce.

 

Po powrocie do szkoły omówiłyśmy jeszcze ideę wielkiej gry na Harcach. Potem zasiadłyśmy do kolacji, aby nabrać sił i móc później przedyskutować temat „Jak rozwijać motywację u dziewczyn”. Dzień zakończyłyśmy krótką ekspresją z gawędą namiestniczki o „Wyprawie przez Himalaje”.

W niedzielę rozpoczęłyśmy dzień od jutrzni i śniadania, przedyskutowałyśmy „Planowanie i przebieg ZZZ” i ruszyłyśmy na Mszę Świętą do pobliskiej parafii. Po powrocie z kościoła podsumowałyśmy rzekotkę, odbył się apel kończący i rozjechałyśmy się do domów.

 

 

Link do galerii zdjęć: https://photos.app.goo.gl/CmjczTIl3kS13T4p1

Back to Top