Namiestnictwo Harcerek

zjedź w dół

Rzekotka w Skarżysku Kamiennej

Centrum Ostra Brama

​31.03. - 2.04.2017

​W piątek zjechałyśmy się do Skarżyska Kamiennej na wiosenną Rzekotkę.

W sobotę rozpoczęłyśmy dzień od Eucharystii w Kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej. Potem odbył się apel, podczas którego namiestniczka harcerek Iza Grzywa HR odebrała przysięgę wierności od swojej asystentki Adrianny Kołodziej sam..

 

Po śniadaniu skupiłyśmy się na celach namiestnictwa i przeszłyśmy do Wielkich Harców Majowych 2018. Szefowa WHM Kasia Stradowska HR omówiła poprzednie harce (pierwsze odbyły się już w 1998 roku) i przedstawiła strukturę wydarzenia, dając nam możliwość do przedyskutowania kwestii organizacyjnych. Następnie nasz gość – mgr inż. Marcin Trafny poprowadził konferencję „Jestem przewodnikiem”. Po pierwszej części nadszedł czas na pyszny obiad, po którym Urszula Podbielska wędr. otrzymała zieloną chustę.

 

Po drugiej części miałyśmy przerwę na spacer w zastępach, podczas którego przedyskutowałyśmy kwestie związane z zieloną gałęzią. Po ostatniej części miałyśmy chwilę na wyciszenie, modlitwę i rozważanie Pisma Świętego podczas Godziny Światła. Podsumowałyśmy poobiednie dyskusje, porozmawiałyśmy o pięknie w skautingu oraz o pracy asystentek namiestniczki. Kolejnym punktem było wzruszające spotkanie z siostrą Gemmą, która opowiedziała nam o Sanktuarium w Skarżysku. Na koniec dnia poszłyśmy na kolację do pobliskiej pizzerii.

 

 

Niedzielę rozpoczęłyśmy od porannej jutrzni i śniadania. Namiestniczka poprowadziła warsztat dotyczący komunikacji, zwłaszcza rozmów z naszymi harcerkami. Potem uczestniczyłyśmy w Mszy Świętej, posiliłyśmy się obiadem i podsumowałyśmy Rzekotkę. Nadszedł czas na apel kończący, podczas którego Iza odebrała przysięgę wierności od swojej nowej asystentki Mileny Peć wędr..

I tak rozjechałyśmy się do domów.

 

 

Link do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/aRfJaZfeJGmaeVQf9

 

Back to Top