Namiestnictwo Harcerek

zjedź w dół

Rzekotka w Czernej

Klasztor Karmelitów

14 – 16 październik 2016

W trzeci weekend października do Czernej zjechały się drużynowe z całej Polski. W klasztorze Karmelitów odbyła się Curia Regis wszystkich Rodów naszego Plemienia. Miłościwie nam panująca królowa Wanda potrzebowała głosu ludu, aby podjąć decyzje dotyczące przyszłych losów Królestwa.

Po raz pierwszy Rzekotka przybrała formę biwaku drużyny, gdzie uczestniczki zostały podzielone na cztery zastępy. W sobotę zaczęłyśmy dzień od jutrzni i pożywnego śniadania w zastępach.

Potem odbył się apel, oficjalnie rozpoczynający naszą przygodę w opactwie. Pierwsze warsztaty poprowadziła Marta, podczas których wspólnie starałyśmy się odpowiedzieć na pytania dlaczego? i po co? w naszej pracy pedagogicznej stosujemy gry. W przerwie Jagoda nauczyła nas nowej piosenki harcerskiej "Jedną drogą ja". Podczas konferencji brat Efraim przeanalizował modlitwę zastępowej, zagłębiając się w każde słowo. Wspólna Eucharystia, obiad, Godzina Światła i zwiedzanie pięknego klasztoru. W końcu doczekałyśmy się spotkania z królową Wandą i Skrybusem Izabelusem. Każdy ród otrzymał prezent oraz mapę, ale nie mogłyśmy pokazać innym co dostałyśmy w darze.

Aby zdobyć przedmioty innych rodów musiałyśmy stoczyć z nimi potyczki. Przegrany zastęp oddawał jeden z darów. Dzięki temu zdobyłyśmy serwetki, sznurek, świeczkę i kadzidło. Ze sobą miałyśmy puszkę po kukurydzy. Z całym dobytkiem ruszyłyśmy w poszukiwaniu miejsc oznaczonych na mapie koronami. Odnalazłyśmy tam wskazówki jak złożyć serwetki oraz jak wykonać świecznik i kadzidło, które później złożyłyśmy w darze królowej Wandzie. Zjadłyśmy uroczystą kolację przy świecach. Namiestniczka omówiła polecaną literaturę, w tym nowo wydaną książeczkę stopni i sprawności. Zmęczone dniem pełnym wrażeń, poszłyśmy spać.

 

Kolejny dzień zaczęłyśmy jutrznią i śniadaniem. Iza nauczyła nas piosenki „Kadzidło” i kontynuowałyśmy warsztaty Marty dotyczące gier. Zastanawiałyśmy się nad rozwiązaniem problemów związanych z przygotowaniem i przebiegiem gry. Jeden z braci karmelitów opowiedział nam o szkaplerzu, następnie uczestniczyłyśmy w Mszy Świętej. Na koniec odbyła się dyskusja, gdzie rozważałyśmy ożenek królowej Wandy.

Nadszedł czas, żeby się pożegnać i wrócić do naszych jednostek.

 

 

Linki do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/9efKbuyJ269pZMMr5

Back to Top